İş

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping: Yatırımın en iyi adresi yine Çin olacak

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ülkesinin kaliteli kalkınmayla küresel büyümenin lokomotifi olduğunu, devasa pazarı, tedarik olanakları ve nitelikli insan kaynağıyla küresel yatırımlar için avantajlı konumunu koruduğunu belirterek, “‘Yeni Çin’ yine Yatırımların en doğru adresi Çin olsun.” Bu kelimeyi kullandı.

ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Ekonomi Liderleri Toplantısına katılan Xi, bu kapsamda düzenlenen APEC CEO Zirvesi’nde okuduğu yazılı mesajda, küresel yatırımcılara Çin’in açıklık politikasını ve olumlu gelişme sağlama çabalarını anlattı. Yabancı yatırımcılar için koşullar Devam edeceğini vurguladı

Çin ekonomisinde Kovid-19 sonrası toparlanmanın devam ettiğine ve bu yıl büyük ekonomiler arasında en yüksek büyüme oranına ulaştığına işaret eden Xi, “Kaliteli kalkınma çabamızla önemli kazanımlar elde ettik. Çin, büyümeye devam ediyor.” küresel ekonominin en güçlü büyüme motoru. Bazı iş dünyası liderlerinin söylediği gibi “Çin’in adı, yatırım için en iyi adresle eş anlamlı hale geldi. ‘Yeni Çin’ yatırımların en doğru adresi olarak yine Çin olacaktır.” sözünü kullandı.

Xi, Çin’in “sosyalist piyasa ekonomisi” olarak benzersiz avantajlara sahip olduğunu, talep açısından büyük bir pazara, arz açısından tam teşekküllü bir sanayi sistemine, insan kaynakları açısından ise yüksek nitelikli iş gücü ve girişimci sınıfa sahip olduğunu kaydetti. .

Çin ekonomisinin geçmişte birçok zorluk ve engelle karşılaştığını ancak riskleri ortadan kaldırarak ve zorlukları aşarak “tarihi başarılara” imza attığını belirten Xi, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün Çin ekonomisi güçlü bir dirence ve büyük bir potansiyele sahip, geniş eylem yelpazesiyle umut verici olmaya devam ediyor ve gelecekte de bunu yapmaya devam edecek. Uzun vadeli ve istikrarlı büyümeyi sağlayacak yetenek ve güvene sahibiz. Çin Gelişimiyle dünya ekonomisine yeni fırsatlar ve büyüme ivmesi sağlamaya devam edecektir.”

Dünyanın her yerinden iş dünyası temsilcilerine Çin’e yatırım yapma çağrısında bulunan Xi, şöyle devam etti:

“Uluslararası durum ne yönde gelişirse gelişsin, Çin’in dünya standartlarında, pazar odaklı ve hukuka dayalı bir iş ortamını güçlendirme kararlılığı değişmeyecek. Yabancı yatırımlar için olumsuz listeyi kısaltacağız. Yabancı yatırımcıların hak ve çıkarlarını koruyacağız İnovasyon faktörlerinin serbest dolaşımının önündeki engelleri kaldıracağız “Dijital ekonomideki reformları derinleştirip, verilerin hukuka uygun, serbest ve düzenli akışını sağlayacağız.”

Çinli lider ayrıca, “yürekleri ısıtan” olarak nitelendirdiği tedbirlerle yabancı uyrukluların ülkeye giriş çıkışlarını kolaylaştıracak düzenlemeler yapacaklarını, elektronik ödeme sistemleri, finans, sağlık ve diğer erişimlerdeki sorunları ortadan kaldıracaklarını da belirtti. temel hizmetler.

haberarac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu