İş

Huawei Türkiye ve Partner EGS, Türkiye’de Inverter üretimi için iş birliği yapıyor

Huawei Türkiye, saf güç kaynakları ve gücün dijitalleştirilmesi konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Huawei Türkiye, Partner EGS ile yaptığı iş birliği kapsamında şirketin Türkiye’deki Inverter üretimini Partner EGS markası altında desteklemeyi taahhüt etti. Bu işbirliği çerçevesinde Partner EGS, Inverter üretimine yönelik yeni bir fabrika ve üretim hattı kurmaya hazırlanıyor. Anlaşmaya göre Huawei Türkiye, sağlayacağı teknik destekle Partner EGS’nin Inverter üretim süreçlerine destek verecek.

Huawei Türkiye Dijital Güç Genel Müdürü Gavin Zhao, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Huawei Türkiye olarak yerel işbirliklerini son derece önemli görüyoruz. Günümüzde yenilenebilir enerjinin gelişimi tüm toplumlar için bir trend haline gelmiştir. İnvertör ekipmanlarının yerli üretimi yerlileşme ve yeşil enerji stratejimizin önemli bir örneğidir. “Yerel iş ortaklarımızla birlikte daha yeşil bir Türkiye’nin inşasına katkıda bulunmayı umuyoruz” dedi.

Ortak EGS CEO’su Alper Terciyanlı şunları söyledi: “Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek şebekeye veren ve yenilenebilir enerji santrallerinde kullanılan İnvertörün yerli ve milli kaynaklarla Türkiye’de üretilmesi için adımlar atıyoruz. Bu teknoloji Türk mühendisliğiyle üretilecek. “Türkiye’nin ileri mühendislik kabiliyetleri ve Huawei Türkiye’nin tecrübesiyle, güç elektroniği alanında Türkiye’yi üretim üssü haline getirmek için adımlar atıyoruz.”

Huawei Türkiye, çevreye odaklı ve sürdürülebilir bir geleceği desteklemek için güç elektroniği teknolojilerini entegre etme konusunda çalışmaya devam ediyor. Şirket, yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi ve güç sistemlerinin dijitalleştirilmesi hedefiyle yenilikçi projelere yatırım yapmaya ve işbirliklerini artırmaya devam ediyor.

Partner EGS, Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Huawei Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründe değerli iş ortaklarından biri olarak konumlanıyor. Partner EGS, Türkiye’de invertör üretimine yönelik yatırımlarına ve bu alanda insan kaynağındaki büyümesine devam ediyor.

İki şirket, bu güçlü işbirliğiyle Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamayı ve aynı zamanda temiz enerji alanında Türkiye’nin rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Bu iş birliği aynı zamanda Türkiye’nin enerji sektöründeki dönüşümünü hızlandıracak çevre dostu enerji çözümlerinin arttırılması yönünde de önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu