Haber

İsveç milli takımı İstanbul’daki şampiyonluktan endişeli

İsveçgüvenlik endişeleri nedeniyle milli takım İstanbul Türkiye’de yapılacak Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na katılıp katılmayacağını değerlendiriyor. Takım antrenörü gelişmeleri takip ettiklerini belirtti. İsveçTürkiye’de Kuran yakma eylemine izin verilmesi konusundaki gerginlik ve güvenlik kaygısı spora da yansıdı.

İsveçA Milli Atletizm Takımı Teknik Direktörü Kajsa Bergqvist, 2-5 Mart İstanbulTürkiye’de yapılacak Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na katılıp katılmayacaklarını değerlendirdiklerini açıkladı.

Bergqvist, “Sokaklarda yanan İsveç bayraklarını görmek elbette rahatsız edici bir duygu” dedi. Gelişmeleri takip ettiklerini belirten Bergqvist, grubun İstanbulgitmek istediğini söyledi.

İsveç Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarını İstanbul ve Ankara’da güvenlikle ilgili tehlikelere dikkat çekerek kalabalıktan uzak durmaları konusunda uyarmıştı.

İsveç takımının yıldızı, olimpiyat şampiyonu ve sırıkla atlamada dünya rekoru sahibi Armand Duplantis de yaz sezonu hazırlıklarına işaret ederek İstanbul’daki şampiyonaya katılmayacağını belirtti.

SID/BK,TY

Kaynak: Deutsche Welle / Güncel

cal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu