İş

Mudanya Belediyesi 150 personel alımını açıkladı, 2000’den fazla başvuru yapıldı

Mudanya Belediyesi, MUDBEL A.Ş aracılığıyla çeşitli branşlarda 150 işçi alacağını duyururken, ilana 2000’den fazla başvuru geldi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Türkiye’de işsizliğin artık kronik bir sorun haline geldiğini ve gençler arasında giderek yaygınlaştığını kaydetti.

Mudanya Belediyesi, MUDBEL A.Ş.’ye personel alım ilanı yayınlarken, başvurular tamamlandı. Temizlik işçisi, bahçıvan, inşaat, veteriner, büro oto yıkama ve bakım elemanı, kaynakçı, mekanik tesisatçı, hafriyat ve kepçe operatörü, şoför, kurye, teknik eleman, arşiv memuru, hasta ve yaşlı bakım elemanı, ziraat mühendisi, fizyoterapist, psikolog diyetisyen, kurs eğitmeni, harita teknisyeni, haritacı, inşaat mühendisi, ziraat mühendisi, iç mimar, mimar, peyzaj mimarı ve geri dönüşüm işçisinden oluşan 150 personel alımı yapılacağı duyurulmuş, 3 günde 2000’in üzerinde başvuru alınmıştır.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Türkiye’de işsizliğin artık kronik bir sorun haline geldiğini ve gerçeğin gençler arasında yayıldığını belirterek, “Ülkemizin geldiği nokta maalesef bu. ekonomi Maalesef siyasetimizin en değerli parçalarından biri gençlerimizdir. Muhtemelen en keyifli yıllarını yaşayan gençlerimiz İŞKUR kapılarında perişan haldeler. Çoğu üniversite mezunu. Gençlerimiz işsiz, çaresiz ve gelecek kaygısı içinde. Mudanya Belediyesi olarak 9 yılda hayata geçirdiğimiz projelerimizi hizmete sunarken, ilçemizde özellikle genç nüfusa istihdam sağlıyor, liyakati önemsiyor ve istihdam yaratıyoruz. Bütün çabamız gençleri işsiz kalmayan bir ilçe olarak anılmak. Çalışmalarımızın meyvelerini görmek bizi mutlu ediyor. Mudanya’da yoksulluğu, işsizliği sıfırlamak istiyoruz. Mudanyalı hemşehrilerim için daha kaç yıl birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu